• Przetwory na zimę

• 27.10.2022
      • Zerówka w ramach przygotowań do zimy uczyła się robić przetwory z warzyw . Pod czujnym okiem pani Klaudii i pani Moniki dzieci poznały technikę samodzielnej produkcji zapasów na zimę .

• 4a i 4b na leśnym szlaku

• 27.10.2022
      • Klasa 4a i 4b wyruszyła na wycieczkę do Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach. Uczniowie w pięknych okolicznościach jesieni spacerowali po ścieżce edukacyjnej, gdzie Pan Leśniczy opowiadał o gospodarce leśnej, ochronie przyrody, zwierzętach leśnych i zjawiskach zachodzącymi w lesie. Następnie udali się do sali dydaktycznej, aby obejrzeć film pt. "Po co leśnik w lesie?". Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca leśniczego na co dzień, jakie zadania wykonuje. Jednak dla niektórych podróż pociągiem była najważniejszym przeżyciem tego dnia, ponieważ jechali pierwszy raz.

• Mistrzostwa dzielnicy Praga Północ w badmintonie

• 27.10.2022
      • W tym tygodniu odbyły się mistrzostwa dzielnicy Praga Północ w badmintonie w kategorii dzieci. Nasi chłopcy Kuba i Fabian wywalczyli trzecie miejsce, natomiast dziewczyny Julia i Sonia zdobyły zaszczytne drugie miejsce. Były ogromne emocje i walka, a wszystko to w duchu zasady fair play. Wielkie gratulacje

• Razem dla pokoju

• 27.10.2022
      • Październik to międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest - Czytanie dla pokoju. Z inicjatywy naszej bibliotekarki - Pani Celiny, przeprowadzone zostały lekcje pt. „Razem dla pokoju”, podczas których uczniowie zapoznawali się z tekstami literackimi, stworzyli drzewo dla pokoju oraz prace plastyczne.

• Kilka kadrów z życia świetlicy szkolnej

• 25.10.2022
      • Ruszamy z cotygodniowym cyklem "Kilka kadrów z życia świetlicy".
        Świetlica to nie tylko odrabianie lekcji i zabawa, to także czas na różne wartościowe aktywności.
        W pierwszym kadrze mamy zabawową matematykę, początki projektu fotograficznego oraz robotycznego z klockami Lego, prelekcje uczniów na temat swoich zainteresowań, naukę języka niemieckiego przez zabawę oraz zabawę swobodną, jako czas na integrację w grupie.

• Akcja "Bezdomniaki"

• 27.10.2022
      • We wrześniu w naszej szkole ogłosiliśmy zbiórkę darów dla potrzebujących psów i kotów, którymi opiekuje się Fundacja "Bezdomniaki". Zebraliśmy dużo koców, ręczników, puszek karmy dla zwierząt. W środę, 19 października wszystkie dary przekazaliśmy Pani z fundacji.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy ofiarowali swoją pomoc, w imieniu zwierzaków, serdecznie dziękujemy.

• Tydzień kodowania

• 20.10.2022
      • Tydzień kodowania w 2a - świętujemy 10. urodziny Code Week’a Nauka kodowania i programowania poprzez zabawę!

• 3A w świetlicy

• 14.10.2022
      • Klasa 3 przygotowała drobne upominki z okazji Dnia Edukacji dla swoich nauczycieli i pracowników szkolnych

• Warsztaty w muzeum

• 12.10.2022
      • „Dzieci i ryby głosu nie mają”, czyli warsztaty o prawach dzieci i Januszu Korczaku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Klasie 2a bardzo podobała się wycieczka, a zwłaszcza projekcja starej Warszawy.

• „Z ekologią na Ty”

• 10.10.2022
      • Klasy 0-3 biorą udział w projekcie „Z ekologią na Ty”. Nie tak dawno uczniowie kl. 3a wzięli udział w pokazie mody ekologicznej. Wcześniej sami wcielili się w projektantów. Brawa dla zdolnych trzecioklasistów!

• 07.10.2022
      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był w tym roku zagadkowy i emocjonujący. Uczniowie klas 4-8 mieli nie tylko sprawdzianik od organizatorów WDTM ale też zadania na kodowanie: szukali wyspy ze skarbem, tworzyli własnego potworka, kolorowali zwierzęta i odkodowywali Tabliczki Szczęścia. Zaangażowanie było duże, zabawa fajna, świetne oceny i oczywiście wspaniałe efekty. Oto relacja fotograficzna.