• 20 lat Polski w Unii Europejskiej

Dzisiaj w szkole świętowaliśmy 20 lat Polski w Unii Europejskiej.

Klasy 4-8 po wcześniejszym losowaniu przygotowały kulinarne przysmaki z różnych krajów oraz wiedzy o Unii Europejskiej. Występ artystyczny związany z nim. Dodatkowo rozegrano quiz wiedzy o Unii Europejskiej.

Nagrody w konkursach ufundowane zostały przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

• Mamy brąz w dzielnicy w pływaniu

W czwartek odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w pływaniu w kategorii Igrzyska Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z 8a - Cezary Ż., Igor Sz., Franek D-K., Leon D-K., Davyd S., Michał S. - którzy zajęli III miejsce drużynowo w wyścigu sztafet. Odbyły się również konkurencje indywidualne-pływanie stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Czekamy jeszcze na ostateczne i potwierdzone wyniki. Gratulacje i podziękowania dla chłopców za ogromne zaangażowanie i sportową rywalizację.

• Smacznie, zdrowo, kolorowo.

Zajęcia z przyrody to nie tylko wiadomości i doświadczenia. To także znajomość organizmu człowieka i umiejętność dbania o niego. Ostatnio podczas zajęć poznawaliśmy skład sałatek i pysznych kanapek na drugie śniadanie, jako przekąsek do szkoły. To wszystko w naszej asnykowej szkole.

• Lekcja odwócona w kl. 2a

W klasie 2a przeprowadzona została lekcja odwrócona. Każdy z uczniów miał szansę, wcielić się w rolę nauczyciela. Efekty tego wyzwania były pozytywnie zaskakujące. Celem było nie tylko podniesienie poczucia własnej wartości uczniów, ale także przełamanie strachu przed publicznym wystąpieniem. Dzieci przygotowały się solidnie do swoich nowych obowiązków, wykazując się kreatywnością. Podczas swoich wystąpień, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i pasjach: kosmos, zwierzęta, a nawet matematyka. Były to lekcje pełne pasji, zaangażowania i wzajemnej inspiracji. Gratulacje za odwagę i determinację!

• 2a u Emila Wedla

Klasa 2a udała się na warsztaty wielkanocne do pijalni czekolady Wedla. Dzieci miały okazję poznać fascynujące tajniki produkcji tego słodkiego przysmaku. Pani wprowadziła naszych uczniów w świat czekolady, wyjaśniając skąd się bierze, kto był jej założycielem oraz jak proces produkcji wygląda do dnia dzisiejszego. Każdy miał również szansę skosztować pysznej czekolady, co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenie. Następnie każde dziecko otrzymało wielkie jajko z czekolady, które ozdabiały z wielkim zaangażowaniem i z dumą zabrali do swoich domów.

• Apel wiosenny

Podczas wiosenno-świątecznego apelu klasy pierwsze i trzecie opowiedziały swoim kolegom i koleżankom o Wielkanocy. Wręczone zostały także dyplomy i nagrody w konkursach, które odbyły się w ostatnich kilku miesiącach.

• Viva Gryzonie

W dzisiejszym dniu odbył się wiosenno-wielkanocny kiermasz charytatywny, na którym zbieraliśmy pieniądze dla fundacji ratującej zwierzęta. Viva Gryzonie od 2011 r. ratuje każdego roku setki porzuconych i zaniedbanych małych ssaków, o jakich potrzebach niewiele się mówi. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a za zakupy otrzymywali kolorowe naklejki z gryzoniami. To tylko część naszej akcji edukacyjnej. 04.04 wyłonimy zwycięzców konkursu "Gryzoń - mój przyjaciel", a klasy biorą udział w zajęciach na temat pielęgnacji małych ssaków.

• Arka Lukasza Podolskiego
      • Nowa Baza
      • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 5 w Warszawie
      • Fundacja Nowoczesnej Edukacji