• Mistrzostwa Dzielnicy Praga Północ w badmintonie

• 09.11.2022
      • Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Praga Północ w badmintonieMistrzostwa Dzielnicy Praga Północ w badmintonie w kategorii młodzież. Mamy powody do dumy i radości gdyż reprezentacja chłopców: Szymon i Igor zdobyli zaszczytne drugie miejsce, a dziewczęta: Natalia, Kinga i Wiktoria zostały mistrzyniami dzielnicy. To duży sukces okupiony ciężką pracą. Wielkie gratulacje

• Zwierzęta w historii

• 09.11.2022
      • 2a rozpoczęła cykl warsztatów historycznych pt. „Zwierzęta w historii” w Przystanku Edukacyjnym IPN. Dziś w podróż w przeszłość zabrała nas Baśka Murmańska. Było o niej, roku 1918 i Józefie Piłsudskim. Już niedługo kolejne zajęcia!

• Dzień na Olimpie

• 08.11.2022
      • Dzisiaj w klasach piątych zaroiło się od postaci z mitologii. Na Olimp przybyli chętnie i w dobrych nastrojach. Prezentowali dziedziny, którymi władają i opowiadali o atrybutach władzy.

• Konkurs pt. „Nie stoję, ratuję!” został rozstrzygnięty

• 08.11.2022
      • W kategorii kl. 0

I miejsce - Tadeusz S.

II miejsce - Malwina Ż.

III miejsce - Lena O.

W kategorii kl. 1-3

I miejsce - Maja M. (2a)

II miejsce - Zofia P. (1a)

III miejsce - Wioletta S. (2a)

Wyróżnienia: Pola P. (2a), Klaudia Ż. (2a), Amelia K. (1a)

W kategorii kl. 4-8

I miejsce - Amelia R. (5a)

II miejsce - Alvaro M. (6a)

Gratulujemy!!!

• Makieta miasta Karolci

• 04.11.2022
      • 2a czyta z najprawdziwszą klasą Dzisiaj stworzyli makietę miasta, w którym mieszkała Karolcia, bohaterka książki M. Kruger o tym samym tytule.

• Mistrzostwa Dzielnicy w piłce ręcznej

• 28.10.2022
      • Uczniowie Naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce ręcznej w kategorii Igrzyska Dzieci (Fabian,Dawid,Oskar,Kuba-6a;Kajetan,Jan,Filip-5b;Igor-7a;Nathan-5a) oraz Igrzyska Młodzieży(Michał, Filip, Szymon - 7a;Michał, Szymon, Piotr, Kuba, Kostek-8b).

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ogromne zaangażowanie oraz grę fair play do ostatniej minuty meczu. Czekamy na kolejne zawody z cyklu Mistrzostw Dzielnicy.

• Przetwory na zimę

• 27.10.2022
      • Zerówka w ramach przygotowań do zimy uczyła się robić przetwory z warzyw . Pod czujnym okiem pani Klaudii i pani Moniki dzieci poznały technikę samodzielnej produkcji zapasów na zimę .

• 4a i 4b na leśnym szlaku

• 27.10.2022
      • Klasa 4a i 4b wyruszyła na wycieczkę do Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach. Uczniowie w pięknych okolicznościach jesieni spacerowali po ścieżce edukacyjnej, gdzie Pan Leśniczy opowiadał o gospodarce leśnej, ochronie przyrody, zwierzętach leśnych i zjawiskach zachodzącymi w lesie. Następnie udali się do sali dydaktycznej, aby obejrzeć film pt. "Po co leśnik w lesie?". Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca leśniczego na co dzień, jakie zadania wykonuje. Jednak dla niektórych podróż pociągiem była najważniejszym przeżyciem tego dnia, ponieważ jechali pierwszy raz.

• Mistrzostwa dzielnicy Praga Północ w badmintonie

• 27.10.2022
      • W tym tygodniu odbyły się mistrzostwa dzielnicy Praga Północ w badmintonie w kategorii dzieci. Nasi chłopcy Kuba i Fabian wywalczyli trzecie miejsce, natomiast dziewczyny Julia i Sonia zdobyły zaszczytne drugie miejsce. Były ogromne emocje i walka, a wszystko to w duchu zasady fair play. Wielkie gratulacje

• Razem dla pokoju

• 27.10.2022
      • Październik to międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest - Czytanie dla pokoju. Z inicjatywy naszej bibliotekarki - Pani Celiny, przeprowadzone zostały lekcje pt. „Razem dla pokoju”, podczas których uczniowie zapoznawali się z tekstami literackimi, stworzyli drzewo dla pokoju oraz prace plastyczne.

• Kilka kadrów z życia świetlicy szkolnej

• 25.10.2022
      • Ruszamy z cotygodniowym cyklem "Kilka kadrów z życia świetlicy".
        Świetlica to nie tylko odrabianie lekcji i zabawa, to także czas na różne wartościowe aktywności.
        W pierwszym kadrze mamy zabawową matematykę, początki projektu fotograficznego oraz robotycznego z klockami Lego, prelekcje uczniów na temat swoich zainteresowań, naukę języka niemieckiego przez zabawę oraz zabawę swobodną, jako czas na integrację w grupie.

• Akcja "Bezdomniaki"

• 27.10.2022
      • We wrześniu w naszej szkole ogłosiliśmy zbiórkę darów dla potrzebujących psów i kotów, którymi opiekuje się Fundacja "Bezdomniaki". Zebraliśmy dużo koców, ręczników, puszek karmy dla zwierząt. W środę, 19 października wszystkie dary przekazaliśmy Pani z fundacji.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy ofiarowali swoją pomoc, w imieniu zwierzaków, serdecznie dziękujemy.

• Tydzień kodowania

• 20.10.2022
      • Tydzień kodowania w 2a - świętujemy 10. urodziny Code Week’a Nauka kodowania i programowania poprzez zabawę!