Aktualności
1a w CDT
1a i roboty Photon w Centralny Dom Technologii CDT - niesamowite spotkania, kreatywne rozwiązania i świetna zabawa
6
TUS z Legorobotyką u pierwszaków
Kolejne gościnie w ramach zajęć TUS z Legorobotyką spotkały się z naszymi pierwszakami. Po zajęciach TUS pani pedagog, pani psycholog i pani wicedyrektor zaprosiły dzieciaki do swoich gabinetów na krótkie pogaduchy. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu UCZEŃ NAUCZYCIEL RODZIC realizowanego przez Fundacja Nowoczesnej Edukacji.Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Świecimy na niebiesko
Dziś zaświeciliśmy się na niebiesko z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Szkolny Konkurs Savoir Vivre
W naszej szkole organizujemy coroczny konkurs savoir-vivre, który ma na celu promowanie kulturalnego zachowania i dobrych manier wśród uczniów. Konkurs ten jest doskonałą okazją do nauki zasad właściwego postępowania w różnych sytuacjach społecznych, zarówno w życiu codziennym, jak i podczas bardziej formalnych okazji.
Martinstag - Dzień Świętego Marcina
Martinstag - Dzień Świętego Marcina - to już tradycja w naszej szkole. Nasi najmłodsi uczniowie poznali legendę o św. Marcinie oraz polskie i niemieckie zwyczaje związane z tym świętem. A wczoraj uczniowie z klasy 0 i 1b przemaszerowali w uroczystym orszaku prezentując własnoręcznie wykonane lampiony.
1a w CDT
Klasa 1a po raz pierwszy odwiedziła Centralny Dom Technologii CDT. Podczas warsztatów zapoznali się z robotem Photon. W grupach zbudowali dla niego wyjątkowe trasy. Ćwiczyli współpracę i kreatywność. Było fantastycznie!
10
Spotkanie autorskie
Klasy 1b i 3a wzięły dzisiaj udział w spotkaniu autorskim z Panią Moniką Oworuszko - twórczynią cyklu kryminalno-dietetycznego pt. „Walenty i spółka”. Zaciekawieni przygodami głównych bohaterów z przyjemnością będziemy śledzili ich dalsze losy.
Lekcja andrzejkowa
Klasa 1b uczestniczyła dzisiaj w niecodziennej lekcji. Była to lekcja andrzejkowa w Muzeum Etnograficznym. Uczniowie poznali tradycję andrzejkową i katarzynkową oraz źródła tych ludowych świąt. Warsztaty uświetniło lanie wosku i interpretacja powstałych figurek.
13
11 listopada Święto Niepodległości – ważny dzień dla wszystkich Polaków
Czym dla nas jest Ojczyzna?
Czy na Ojczyznę można znaleźć jedną wspólną definicję?
Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczniowie klasy 3a i 3b w inscenizacji „Dlaczego tak naprawdę kochamy naszą Ojczyznę”.
Patriotyzm u różnych ludzi może znaczyć zupełnie co innego.
A co dla Ciebie oznacza słowo Ojczyzna?
Kodowanie narodowe
Klasa 4 uczciła Święto Narodowe. W zabawie podobnej do statków wykreślili kontur Polski, a potem go pokolorowali.
Mnożenie z kolorami
A tak kolorowo powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia.
230 rocznica Rzezi Pragi
Poczet naszej szkoły wziął udział w obchodach 230 rocznicy Rzezi Pragii.
Z wizytą w DPS
20 października nasi wolontariusze odwiedzili DPS przy ul. Kawęczyńskiej z okazji Dnia Seniora. Wręczyli wykonane przez siebie piękne kartki wraz z życzeniami. Dziękujemy za aktywną współpracę pani Barbarze - nauczycielce matematyki, która razem z uczniami pomogła w wykonywaniu kartek.
Wolontariat
31 października razem z wolontariuszami wybraliśmy się na Cmentarz Bródnowski w celu posprzątania opuszczonych nagrobków i postawienia na nich zniczy. Wolontariusze posprzątali sześć nagrobków i postawili dwadzieścia zniczy. Oddaliśmy cześć i hołd bohaterom narodowym.
5
1a w IPN
Klasa 1a wzięła udział w warsztatach o symbolach narodowych w Przystanek Historia IPN. Było bardzo ciekawie!
4
3b w CDT
Dzisiejszego dnia klasa 3b miała przyjemność odwiedzić Centralny Dom Technologii, w którym uczestniczyli w zajęciach Cyfrowy Kierunkowskaz.
2
Szkolny Tydzień Kodowania
W minionym tygodniu w klasach 1-3 obchodziliśmy Szkolny Tydzień Kodowania.
Fantastycznie się bawiliśmy, sami zobaczcie!
Internet Mocy bez Przemocy
Klasa 1a wzięła dzisiaj udział w Sieciakowej lekcji: Internet Mocy bez Przemocy w ramach kampanii Dzieciństwo bez przemocy prowadzonej przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Październik jest miesiącem AAC
Październik jest miesiącem AAC (alternatywnej i wspomagającej komunikacji). W ramach cyklicznego już projektu „Mów całym sobą!” pani Dagmara (pedagog specjalny, psycholog) i pani Agnieszka (neurologopeda) poprowadziły warsztaty w kl. 1a.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z systemem komunikacyjnym MAKTON: układali wiersz o jesieni za pomocą obrazków i śpiewali piosenkę, posługując się gestami systemu.