• Dzień Św. Marcina

• 14.11.2023
      • 11 listopada obchodzimy Dzień Św. Marcina. Z tej okazji klasa 3b przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przedstawienie o losach tej niezwykłej postaci symbolizującej braterstwo, dobro i bezinteresowność. Ponadto korytarzami szkoły przeszedł korowód, na którego czele kroczył, w blasku lampionów, dumny Marcin ze swoją świtą.

• Akcja dla Fundacji Bezdomniaki

• 14.11.2023
      • W tym roku szkolnym kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zbierali karmę, koce, ręczniki i inne akcesoria dla potrzebujących psiaków i kociaków. Zebrane dary przekazaliśmy Fundacja Bezdomniaki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

• Apel z okazji 11 listopada

• 14.11.2023
      • Dzisiejszy dzień jest bardzo wyjątkowy. Ponownie mieliśmy możliwość wspólnie spotkać się na szkolnym apelu. Tym razem świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Było pięknie, uroczyście i muzycznie.

• Mistrzostwa Dzielnicy w badmintonie dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży

• 14.11.2023
      • We wtorek odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w badmintonie dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży. Zarówno dziewczęta - Sonia O., Laura N., jak i chłopcy - Fabian D., Michał S. zdobyli brązowe medale zajmując III miejsce. Dziękujemy zawodniczkom i zawodnikom za udział i zaangażowanie w każdym spotkaniu.

• Trochę pomarańczowo, trochę strasznie

• 31.10.2023
      • Ostatni dzień październiak to także okazja do przebrania się. Kategoria - dowolna, jak kto chce ;-) Jedni kolorowo, inni strasznie. Najważniejsze, że każdy chętny znalazł coś dla siebie tego dnia.

• Kiermasz ciast i ciasteczek.

• 31.10.2023
      • Ostatni dzień października upłynął nam w pomarańczowo -słodkim klimacie. Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast i słodkości, a dochód przeznaczą na przyjemności dla wszystkich uczniów. Mają już głowy pełne pomysłów.

• Słodkim szlakiem przez Warszawę

• 31.10.2023
      • 7a przemierzając słodki szlak Warszawy poznała historię powstania fabryki Wedla oraz najstarszych cukierni i kawiarni w Warszawie. Poznali warszawskie ciastka zygmuntówki i florentynki oraz smakowali pączki od Bliklego.

• Zajęcia ze studentami

• 29.10.2023
      • W dniu 24 października grupa studentów trzeciego roku pedagogiki specjalnej w ramach zajęć konwersatorium z dr Renatą Wilczyńską odbyła zajęcia w miejscu. Poznała naszą szkołę oraz zapoznała się z pracą Poradni Pedagogiczno Psychologicznej nr 5 dla dzielnicy Praga Północ w Warszawie. Pani dyrektor poradni Katarzyna Matusiak opowiedziała o ciekawych metodach pracy, pokazała gabinety, sprzęt i pomoce dydaktyczne. Studenci są bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć dlatego będziemy je kontynuować.

• Spacer po Powązkach

• 24.10.2023
      • Klasa 6a na Powązkach odwiedziła groby zasłużonych dla polskiej kultury pisarzy, poetów, artystów. Uczniowie zapalili znicze oddając w ten sposób cześć zmarłym.

• Warszawskie Muzeum Chleba

• 22.10.2023
      • Nasze klasy trzecie odwiedziły znajdujące się po sąsiedzku Warszawskie Muzeum Chleba, w którym pani Agnieszka przeprowadziła ich przez historię wypieku oraz stare sprzęty i techniki wyrabiania. Nie obyło się też bez wizyty w piekarni, gdzie wszyscy zakupili pyszne pieczywo i słodkości.

• TUS z Legorobotyką - czas start

• 17.10.2023
      • Część uczniów z klas drugich rozpoczęła dziś cykl zajęć TUS Legorobotyką. Pierwsze zajęcia to ćwiczenie umiejętności mówienia o sobie na forum grupy oraz uważnego słuchania. Za tydzień budujemy i programujemy LEGO

• "Warszawska kranówka"

• 17.10.2023
      • W poniedziałek, 16 października uczniowie klasy 7a brali udział w zajęciach organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Warsztaty "Warszawska kranówka" odbywały się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Siódmoklasiści poznali budowę i właściwości wody, a prowadzący wyjaśnili na czym polegają procesy uzdatniania wody. Uczniowie dowiedzieli się również co oznacza pojęcie ślad wodny oraz jak wielka ilość wody jest potrzebna do wyprodukowania 1 kilograma czekolady lub pary dżinsów. Na zakończenie zastanawialiśmy co zrobić, aby racjonalnie gospodarować wodą w naszych domach.