• „Brytyjska rodzina królewska – drzewo genealogiczne” - konkurs dzielnicowy

• 23.04.2023
      • Już niebawem, bo 6 maja, w Wielkiej Brytanii odbędzie się ważne, wysokiej rangi wydarzenie, a mianowicie koronacja króla Karola III. Poprzednia koronacja miała miejsca aż 70 lat temu, kiedy to na tron wstępowała królowa Elżbieta II. Dla nas, osób uczących się języka angielskiego w szkole, posługujących się nim, poznających na lekcjach kulturę Wielkiej Brytanii i innych krajów anglojęzycznych jest to wydarzenie warte uwagi, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej dzielnicy do udziału w konkursie o nazwie: „Brytyjska rodzina królewska – drzewo genealogiczne”.

Co trzeba przygotować?

Drzewo genealogiczne brytyjskiej rodziny królewskiej, na którym będzie uwzględniona królowa Elżbieta II, król Karol III oraz minimum dwadzieścia osób spośród najbliższych członków rodziny, żyjących lub zmarłych. Każda z tych osób powinna zostać podpisana swoim imieniem / tytułem oraz powinno się znaleźć jej zdjęcie lub rysunek. Należy również zaznaczyć stopnie pokrewieństwa, np. syn, córka, teść. Używamy tylko języka angielskiego.

Prace muszą być samodzielne i indywidualne, odpowiednio opisane na odwrocie. Szczegóły znajdują się w dołączonym regulaminie.

Do kiedy?

Prace przynosimy do sekretariatu, bądź przesyłamy do 31 maja na adres:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka
        Ul. Otwocka 3, 03-759 Warszawa, z dopiskiem „Brytyjska rodzina królewska, konkurs, j. ang.”

Nagrody?

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 4-6 , i kl. 7-8.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii będą przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, a także do tworzenia drzew genealogicznych Waszych rodzin, zbierania i utrwalania informacji, rozmów z krewnymi, a przez to zdobywania informacji o sobie, o swojej tożsamości i podróżowania w czasie.

plakat_konkursowy.pdf

Zalacznik_1__zgoda_na_udzial_i_na_przetwarzanie_danych.pdf

• 7a w CDT

• 18.04.2023
      • 7a rozpoczęła dziś cykl warsztatów w Centralnym Domu Technologii. Programowanie....to czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie, uważnie obserwowanie i działanie zgodne z aktualną sytuacją.

• „Wierszyki łamiące języki” - jeszcze kilka dni na zgłoszenia

• 12.04.2023
      • Z tej okazji Europejskiego Dnia Logopedy ogłosiliśmy kolejną już edycję konkursu logopedyczno-recytatorskiego dla przedszkolaków o tytuł Małego Mistrza Pięknej Wymowy, czyli „Wierszyki łamiące języki”.

Szczegóły konkursu na plakacie.

Zachęcamy do udziału!

Do zdobycia tytuł mistrza oraz nagrody!

• „Kolorowy świat owadów”

• 12.04.2023
      • 5 marca na szkolnym apelu odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Kolorowy świat owadów”. Otrzymaliśmy piękne, kolorowe prace przedstawiające najczęściej pszczoły i biedronki. Pomysłowość uczniów i różnorodność materiałów, z których zrobione zostały owady zaskoczyła organizatorów. W konkursie wzięło udział 41 uczestników, najciekawsze prace zostały nagrodzone, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nagrodzone prace można oglądać w holu przy wejściu do szkoły. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy.

• Przedświąteczne spotkanie

• 07.04.2023
      • Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziliśmy na byciu ze sobą. Rozdaliśmy także nagrody w konkursach, które odbywały się w marcu.

• 5a w CDT

• 07.04.2023
      • Klasa 5a uczestniczyła w warsztatach pt. "Zróbmy swoją grę " w Centralnym Domu Technologii. Uczniowie w parach tworzyli własną grę komputerową. Zajęcia te były bardzo ciekawe i rozwijające.​​​​​​

• XI DACHL-L

• 03.04.2023
      • Szanowni Państwo!
        W dniu 31 marca 2023 roku odbyły się obrady Jury XI DACHL-L. Obradom jury przewodniczył pan Piotr Kwiatkowski.

Serdecznie zapraszamy zespoły i solistów z załączonej tabeli na Koncert Galowy DACHL-L, który odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023 w Szkole Willy Brandt Schule w Warszawie.

Bardzo prosimy o profesjonalne przygotowanie się do występów na żywo.

Serdecznie gratulujemy!!!!

• Światowy Dzień Muffinki

• 30.03.2023
      • 30 marca to bardzo przyjemny dzień,  więc klasa 3a w ramach zajęć Kuchcikowa - świętowała.

Dziękujemy Panu Wiceburmistrzowi Pragi Północ Jackowi Wachowiczowi za wspólne pieczenie!!

• Niecodzienna lekcja historii

• 29.03.2023
      • W naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii. O dziedzictwie kulturowym, zmianach i tajemnicach Pragi ze szczególnym uwzględnieniem najbliższej okolicy budynku SP354 opowiadali naszym uczniom Zastępca Burmistrza Pragi Północ Pan Jacek Wachowicz, radna Pani BarbaraDomańska oraz Pani Anna Pawelska z Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Serdecznie dziękujemy szanownym gościom za przyjęcie zaproszenia i niezwykłą rozmowę #sp354 #pragapolnoc #lekcjahistorii

• Kadry z życia świetlicy...

• 18.03.2023
      • Szyjemy wiosenne zające, rozwijamy swoje talenty, bawimy się na świeżym powietrzu, doskonalimy działania matematyczne i kodowanie, rozwijamy się plastycznie, gramy i spędzamy wspólnie miło czas.

• Dzień Liczby π

• 16.03.2023
      • Klasa 4a zbudowała z klocków domki, w których ilość pięter pokazuje kolejne cyfry w rozwinięciu liczby PI.

Klasy piąte rysowali miasto Pi, a w klasach ósmych rozkładali na czynniki pierwsze wiersz W. Szymborskiej.

Klasa 7a wykonała projekt ulicy Ludolfiny π

Klasy ósme na matematyce wśród cyferek liczby PI wyszukiwali: liczb pierwszych i złożonych, parzystych i nieparzystych, podzielnych przez 9, podzielnych przez 12 i 15.