• #kartkadlapolski

• 10.11.2021
      • „Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest. Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc. Niepodległa, niepokorna już nie zniknie nigdy z map, Bo jest nasza, bo jest wolna, bo na imię Polska, Polska ma.”

• "Bliżej niepełnosprawności- nasza klasa bez barier"

• 10.11.2021
      • Klasa 1a realizuje projekt "Bliżej niepełnosprawności- nasza klasa bez barier". W tym tygodniu odbyła się lekcja o niepełnosprawności ruchowej. Uczniowie przekonali się jak osoby niepełnosprawne funkcjonują na wózku inwalidzkim. Rozmawialiśmy również o codziennym życiu osób z niepełnosprawnością ruchową.

• Spotkanie z naszym absolwentem

• 06.11.2021
      • W środę 10.11.2021r. w naszej szkole będzie gościł były nasz uczeń, a obecnie reprezentant Polski w AMP Futbolu Jakub Kożuch. Spotkanie Jakuba z naszymi uczniami odbędzie się w sali gimnastycznej o godz 10:00.

• Szkoła na bajkowo

• 05.11.2021
      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki to bardzo wesoły dzień dla całej społeczności naszej szkoły, przebierają się wszyscy - uczniowie oraz nauczyciele

• Uwaga awaria!

• 27.10.2021
      • Szanowni Państwo,

w dniu 3 listopada 2021 r. z powodu awarii wody nasza szkoła o godzinie 13:00 musi zostać zamknięta.

Zajęcia w klasach 0-3 oraz w klasach 4-8 odbywają się według skróconego planu lekcji.

Prosimy o odebranie dzieci klas 0-3 ze szkoły do godziny 13:00.

W tym dniu klasy 4-8 kończą zajęcia najpóźniej o godzinie 13:00.

Dzieci młodsze w tym dniu nie mają śniadania.

Obiady planowane są od godziny 10:25 do 11:50.

Pierwsza przerwa obiadowa 10:25 – 10:40.

Druga przerwa obiadowa 11:10 – 11:20.

Dziękujemy za zrozumienie.

• Savoir-vivre, czyli obycie umila życie

• 02.11.2021
      • Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia konkursu w naszej szkole Savoir-vivre, czyli obycie umila życie. Konkurs ma wyłonić najlepszą klasę pod względem dobrych manier. Pod uwagę brane są kategorie- pochwały, uwagi, spóźnienia, liczba godzin  nieusprawiedliwionych, plakat nt. odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych w dobie pandemii oraz zasady zachowania się przy stole.Konkurs podzielony na kategorie wiekowe 1-3 klasy i 4-8. Starsi uczniowie pisali test w parze- chłopak- dziewczyna, a także test osobno, z którego dowiemy się kto w tym roku szkolnym będzie Damą i Gentelmenem SP 354.

Konkurs przeprowadzony jest pod czujnym okiem Pani Edyty.

• „Mów całym sobą!”

• 27.10.2021
      • To już kolejna edycja międzynarodowej akcji „Październik miesiącem AAC” (AAC - komunikacja alternatywna i wspomagająca), w której uczestniczy nasza szkoła. Tym razem to klasa 1b wzięła udział w warsztatach pt. „Mów całym sobą!” Poprowadziły je pani Dagmara Gawrońska - pedagog specjalny i pani Agnieszka Kun - neurologopeda.

Uczennice i uczniowie poznawali elementy systemu Makaton: układali wiersz o jesieni, wykorzystując symbole obrazkowe i śpiewali piosenkę „Lubię mówić z tobą”, wspierając się gestami.

Udało się! Dzieci już wiedzą, że komunikacja to nie tylko słowa

• „Nie stoję, ratuję!” - wyniki

• 25.10.2021
      • Coroczny konkurs promujący idee udzielania pierwszej pomocy pt. „Nie stoję, ratuję!” został rozstrzygnięty.

Gratulujemy!

W kategorii kl. 0

I miejsce: Alicja D., Nikola G., Szymon A.
        II miejsce: Szymon D.
        III miejsce: Iwo M.

W kategorii kl. 1-3
        I miejsce: Karolina K. (1b), Klaudia Ż. (1a), Antonina A. (2a)
        II miejsce: Eryka S. (1a), Pola P. (1a), Paulina P. (1b)
        III miejsce: Maja S. (1b)

W kategorii kl. 4-8
        I miejsce: Amelia R. (4a)
        II miejsce: Natalia T. (7a)

• Wycieczka do ZOO w ramach nagrody

• 25.10.2021
      • Z okazji Światowego dnia Zwierząt w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem Zwierzęta - mieszkańcy warszawskiego ZOO. W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Jury wybrało 11 najładniejszych prac, a ich autorzy, w nagrodę, zwiedzili Warszawski Ogród Zoologiczny.W czwartek, 21 października, grupa 8 uczniów klas 0 - 4 razem z Panią dyrektor Renatą Wilczyńską i nauczycielką biologii Panią Jolantą Kudlak przybyła do ZOO. Mimo nie najładniejszej pogody udało nam się dużo zobaczyć. Największe zainteresowanie wzbudziły goryle, pelikany, żyrafy, rybki raf koralowych i gady. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą wiedzą o zwierzętach żyjących w ZOO, widać, że często je odwiedzają. Każdemu z uczestników udało się odnaleźć zwierzę, które rysował.Podziwialiśmy też piękne, jesienne krajobrazy - kolorowe liści na drzewach i w alejkach - żółte, pomarańczowe, czerwone.Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci.

• TUS

• 21.10.2021
      • TUS z p.Dagmarą w klasie 1 zaczynamy od autoprezentacji, bardzo ważnej w życiu społecznym. Chłopcy przygotowali swoje indywidualne karty, na których zawarli, to co lubią. Następnie każdy z nich opowiadał o sobie na forum, a reszta słuchała uważnie.

• Fast 112

• 21.10.2021
      • Fast Heroes Polska meldujemy otrzymanie materiałów, dziękujemy! Już niedługo nasi pierwszoklasiści staną się specjalistami od rozpoznawania udarów, a co za tym idzie superbohaterami. My oczywiście, tak jak przy lekcjach o pierwszej pomocy, mamy nadzieję, że nie będą musieli w praktyce wykorzystywać tej cennej wiedzy. Jednak już zawsze będą o niej pamiętali. Już nie możemy się doczekać!

• Lekcja teatralna

• 20.10.2021
      • Uczniowie 4a w ramach innowacyjnych lekcji teatralnych pierwszy raz zmierzyli się z tekstem scenicznym.Takie zadanie wymaga współpracy i sprzyja integracji.

• Szkolny Tydzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej!

• 18.10.2021
      • Ogłaszamy Szkolny Tydzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej! 16 października przypadał Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. U nas świętowanie potrwa dwa tygodnie, czekajcie na sporą dawkę wiedzy Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym „Nie stoję, ratuję!” - wszystkie informacje znajdziecie w Librusie.