• Wielkanocne "jajeczko"

• 13.04.2022
      • Ostatni dzień przed Świętami Wielkanocnymi klasy 1-3 spędziły na poznawaniu tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz wspólnym świętowaniu „jajeczka”

• „Skarby ze starej szafy”

• 13.04.2022
      • Klasa 1a wzięła udział w kolejnych już warsztatach w Przystanku Historia pt. „Skarby ze starej szafy”. Dzieci dosłownie i w przenośni otworzyły stare szafy i znalazły w nich prawdziwe skarby takie jak syfon, kaseta magnetofonowa, czy pralka Frania.

• Jak powstaje książka?

• 13.04.2022
      • Kto pracuje przy powstawaniu książki? - na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali uczniowie kl. 1a podczas warsztatów zorganizowanych w Księgarnia Dwie Siostry.

• I Kiermasz Ciast

• 07.04.2022
      • Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Ciasta, babeczki, a nawet mini kebab zagościły dziś w szkolnym menu.

W ramach tej akcji SU zbiera fundusze na swoje działania.

• 21.03.2022
      • 21 marca przypada również Pierwszy Dzień Wiosny. W naszej szkole zrobiło się bardzo zielono, a na świetlicy został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę wiosenną. Powitaliśmy także Panią Wiosnę, która przybyła do nas ze wszystkimi swoimi dobrociami.

• Skarpety nie do pary

• 21.03.2022
      • 21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji cała nasza społeczność ubrała dwie różne skarpetki, by podkreślić swoją solidarność z osobami z Zespołem oraz ich rodzinami.

• Uwrażliwiamy na niepełnosprawność

• 16.03.2022
      • Dzisiaj odbyło się wyjątkowe spotkanie. Klasy 1-3 miały możliwość wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez osobę niewidomą. Pan Mateusz opowiedział jak funkcjonuje z tą niepełnosprawnością.Dzieci poznały psa przewodnika a na zakończenie spotkania otrzymały swoje imię zapisane alfabetem Braille.

• SOCKE

• 16.03.2022
      • SOCKE - ulubiony towarzysz w nauce języka niemieckiego. Uczniowie klasy 1a i 1b wykonywali ilustracje do ulubionego odcinka z serii Deutsch mit SOCKE.

• Światowy Dzień Liczby Pi

• 16.03.2022
      • 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie rysowali wzory kołowe oraz tworzyli swoje Miasto Pi. Oto ich prace, które zdobią korytarz na I piętrze.

• „112 - ten numer ratuje życie”

• 07.03.2022
      • Nasza uczennica, Pola P. z kl. 1a zdobyła I wyróżnienie w konkursie edukacyjnym propagującym wiedzę na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112 pt. „112 - ten numer ratuje życie”.

Gratulujemy Poli!

A Państwa zachęcamy do obejrzenia filmiku.

• Uwaga! Uwaga!

• 07.03.2022
      • Oto zwycięzcy w Międzyprzedszkolnym Konkursie Logopedyczno-Recytatorskim o tytuł Małego Mistrza Pięknej Wymowy, czyli „Wierszyki Łamiące Języki” (III edycja praska):

tytuł Mistrzyni Pięknej Wymowy otrzymuje: EMILKA W. z Przedszkola nr 171
        1 m-ce: MAJA P. z Przedszkola nr 164
        2 m-e: FELIKS L. z Przedszkola nr 163
        3 m-ce: KUBA P. z Przedszkola nr 163

Ogromnie gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
        Odbiór nagród od poniedziałku do środy u p. Marty Mrowińskiej do godz. 14:30.

• „Realnie Odpowiedzialni”

• 07.03.2022
      • Nasza szkoła bierze udział w programie „Realnie Odpowiedzialni” dzięki Stowarzyszenie Strefa Wsparcia i Odłącz się - Połącz się Ogólnopolska Kampania Społeczna