• LegoTUSy

• 06.10.2022
      • Nasz tegoroczny projekt innowacji właśnie ruszył z kopyta. LegoTUSy to połaczenie zajęć rozwijajaących kompetencje emocjonalno - społeczne z budowaniem z klocków Lego oraz programowaniem.

• Wizyta w straży

• 06.10.2022
      • Klasy 1-3 wybrały się do pobliskiej Straży Pożarnej, żeby dowiedzieć się co nieco na temat pracy strażaka. Bardzo dziękujemy całej Jednostce przy ul. Marcinkowskiego za tą cenną lekcję.

• Lemur Podróżnik

• 04.10.2022
      • Klasę 2a odwiedził niezwykły gość - p. Asia, autorka bloga podróżniczego Lemur Podróżnik. Starała się zarazić dzieci pasją do podróżowania i z tego, co widzieliśmy wyszło idealnie Dzieci planują już następne klasowe wycieczki.

• O niepełnosprawności

• 04.10.2022
      • Rozpoczęliśmy projekt, w którym opowiadamy naszym uczniom o niepełnosprawności, kim jest osoba z niepełnosprawnością i co się z tym wiąże. W ostatnim czasie nasi uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie podstawy języka migowego. A to za sprawą obchodzonego przez nas Międzynarodowego Dnia Głuchych. Uczniowie oglądali model ucha, słuchali wypowiedzi ekspertów i aktywnie uczyli się podstawowych zwrotów.

• 30.09.2022
      • Dzisiaj w całej Polsce odbywają się wybory do Samorządów Uczniowskich. Nasza szkoła stara się o przedłużenie certyfikatu Szkoła Demokracji, więc wybory odbyły się pod okiem Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego obejmuje od poniedziałku 3.10.2022r. Natalia M. Z klasy 8a.

Gratulujemy!

• ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa

• 27.09.2022
      • Nasza szkoła znalazła się wśród 1200 placówek, które otrzymały bezpłatny czujnik smogu i dołączyła tym samym do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa! Jak czytamy na stronie projektu "ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem. ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!"

• Dzień Kropki w 4-8

• 27.09.2022
      • Klasy 4-8 w Dni Kropki szukały figur w kropkach lub przedstawiali swoje skojarzenia z kropkami. Prawda, że piękne?

• Długopisy 3D w akcji

• 19.09.2022
      • Pierwsza grupa nauczycieli pod czujnym okiem ucznia (tak, tak zajęcia odwrócone) wzięła udział w szkoleniu z długopisów 3D. Efekty pracy wywołały radość u wszystkich

• Dzień Kropki - wyniki konkursu

• 19.09.2022
      • Z okazji Dnia Kropki w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i jednocześnie zdobywcom pierwszego miejsca Zapraszamy do udziału w innych naszych konkursach.

• MAT-ART

• 17.09.2022
      • Matematyczna Galeria Artystyczna MAT-ART rozpoczęła nowy rok szkolny od kolorowych sześcianów. Uczniowie klas siódmych i ósmych poruszyli swoją wyobraźnię i stworzyli taki śliczny "dywanik".

• Wybory w klasie IIIa

• 17.09.2022
      • Dnia 15 września w klasie IIIa odbyły się demokratyczne wybory do samorządu klasowego. Po prezentacji przez kandydatów swoich programów do urny wyborczej trafiły karty do głosowania. Komisja uczniowska podała do wiadomości, że przewodniczącą klasy została Amelia K.-C., zastępcy przewodniczącej klasy zostali Olivier O. i Zuzanna N., łącznicy z biblioteką i sekcja dekoracyjna – Anna W. i Natalia S.

• Teatr Kamishibai

• 15.09.2022
      • Dzisiaj klasa 1 b została zaproszona do szkolnej świetlicy na przedstawienie teatralne Kamishibai pt. "Misiulek"