• Słodkim szlakiem przez Warszawę

• 31.10.2023
      • 7a przemierzając słodki szlak Warszawy poznała historię powstania fabryki Wedla oraz najstarszych cukierni i kawiarni w Warszawie. Poznali warszawskie ciastka zygmuntówki i florentynki oraz smakowali pączki od Bliklego.

• Zajęcia ze studentami

• 29.10.2023
      • W dniu 24 października grupa studentów trzeciego roku pedagogiki specjalnej w ramach zajęć konwersatorium z dr Renatą Wilczyńską odbyła zajęcia w miejscu. Poznała naszą szkołę oraz zapoznała się z pracą Poradni Pedagogiczno Psychologicznej nr 5 dla dzielnicy Praga Północ w Warszawie. Pani dyrektor poradni Katarzyna Matusiak opowiedziała o ciekawych metodach pracy, pokazała gabinety, sprzęt i pomoce dydaktyczne. Studenci są bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć dlatego będziemy je kontynuować.

• Spacer po Powązkach

• 24.10.2023
      • Klasa 6a na Powązkach odwiedziła groby zasłużonych dla polskiej kultury pisarzy, poetów, artystów. Uczniowie zapalili znicze oddając w ten sposób cześć zmarłym.

• Warszawskie Muzeum Chleba

• 22.10.2023
      • Nasze klasy trzecie odwiedziły znajdujące się po sąsiedzku Warszawskie Muzeum Chleba, w którym pani Agnieszka przeprowadziła ich przez historię wypieku oraz stare sprzęty i techniki wyrabiania. Nie obyło się też bez wizyty w piekarni, gdzie wszyscy zakupili pyszne pieczywo i słodkości.

• TUS z Legorobotyką - czas start

• 17.10.2023
      • Część uczniów z klas drugich rozpoczęła dziś cykl zajęć TUS Legorobotyką. Pierwsze zajęcia to ćwiczenie umiejętności mówienia o sobie na forum grupy oraz uważnego słuchania. Za tydzień budujemy i programujemy LEGO

• "Warszawska kranówka"

• 17.10.2023
      • W poniedziałek, 16 października uczniowie klasy 7a brali udział w zajęciach organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Warsztaty "Warszawska kranówka" odbywały się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Siódmoklasiści poznali budowę i właściwości wody, a prowadzący wyjaśnili na czym polegają procesy uzdatniania wody. Uczniowie dowiedzieli się również co oznacza pojęcie ślad wodny oraz jak wielka ilość wody jest potrzebna do wyprodukowania 1 kilograma czekolady lub pary dżinsów. Na zakończenie zastanawialiśmy co zrobić, aby racjonalnie gospodarować wodą w naszych domach.

• „Nie stoję, ratuję!”

• 17.10.2023
      • Konkurs „Nie stoję, ratuję!” został rozstrzygnięty! Gratulujemy laureatom Bardzo dziękujemy za wsparcie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

• Świetlicowy konkurs - wyniki

• 17.10.2023
      • W świetlicowym konkursie z okazji Dnia Edukacji Narodowej  zwyciężyli: Sebastian z klasy 1a, Michalina z kl. 1a, Maja z klasy 3a i Lena z klasy 3a.

Gratulujemy !

• 14.10.2023
      • Piątek trzynastego w naszej szkole był niezwykle radosny i podniosły. Świętowaliśmy kilka rzeczy jednocześnie - 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, zaprzysiężenie nowego samorządu szkolnego oraz wręczenie dyplomów i nagród uczniom w konkursach, które odbyły się we wrześniu i na początku października. Było wesoło, podniośle i muzycznie!

• Uwaga!!!!

• 06.10.2023
      • Chcemy poinformować, że hakerzy przejęli nasz profil na Facebooku. Czynimy starania, żeby go odzyskać, zgłosiliśmy problem do Facebooka. Gdyby na profilu pojawiły się jakieś  wpisy, prosimy nie reagować.

• Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania!

• 01.10.2023
      • Już 4 października...!

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania!

Serdecznie zapraszamy na 13.edycję BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW Z

PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, odbywających się we wrześniu i

październiku 2023 w TWOIM MIEŚCIE ORAZ ONLINE. Dokładne terminy i lokalizacje

sprawdzicie na naszym wydarzeniu i stronie internetowej

W trakcie warsztatów nauczycie się m.in. programować w języku Scratch oraz poznacie

środowiska jak Minecraft Education Edition, Python, C#, C++ oraz App Inventor.

Przygotujcie się z nami do niesamowitej zabawy!

Czekamy na Was!

Więcej informacji i formularz zapisów znajdziecie tutaj:

Giganci Programowania

• Światowy Dzień Serca

• 01.10.2023
      • 29.09. klasy 0-3 świętowały Światowy Dzień Serca. We wszystkich klasach młodszych odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez p. Klaudię i p. Martę. Podczas warsztatów uczniowie kl. 0-1 zapoznali się z techniką masażu serca oraz procedurą użycia AED. Dla kl. 2-3 było to tylko przypomnienie i utrwalenie zdobytej już wiedzy. Nasi uczniowie doskonale wiedzą w jaki sposób nieść pomoc w myśl zasady „Nie stoję, ratuję!”.